top of page

Gümrük Kaydı

Juniper IP olarak, markanızın fikri mülkiyet haklarını korumanın günümüzün küresel pazarında çok önemli olduğunun bilincindeyiz.

 

Özel ekibimiz, eksiksiz gümrük koruma çözümleri sunan bir dizi hizmet sunma konusunda uzmanlaşmıştır. Gümrük kayıtlarının doldurulması, mevcut kayıtların yenilenmesi, gümrük uygulamalarının izlenmesi veya gümrükte sahtecilikle mücadele konusunda uzman danışmanlık sağlanması konularında yanınızdayız. Özellikle sahte ürün ve marka ismi kullanımında dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan ülkelerde markanızın ticari haklarını koruyoruz.

 

Tam Marka Koruması için Kapsamlı Gümrük Kayıt Hizmetleri

Temel Uzmanlık Alanlarımız

Gümrük Kayıtlarının Dosyalanması

Uzman ekibimiz, fikri mülkiyet haklarınızı dünya çapındaki gümrük yetkililerine tescil ettirmek için gümrük kayıtlarının doldurulması gibi karmaşık süreçte size rehberlik edecektir. Bu proaktif adım, markanızın, hedef pazarlarınıza girmeden önce bile sahte ve hak ihlalinde bulunan ürünlerden korunmasını sağlar. Çeşitli ülkelerdeki gümrük yetkilileriyle ortaklık kurarak, sahteciliğe karşı küresel ölçekte güçlü bir savunma hattı oluşturuyoruz.

Gümrük Kayıtlarının Yenilenmesi

Gümrük kayıtlarınızın tutulması, alınması kadar önemlidir. Firmamız tüm yenileme süreciyle ilgilenerek markanızın korumasının sağlam ve kesintisiz kalmasını sağlar. Yenileme tarihlerini proaktif bir şekilde yöneterek fikri mülkiyet haklarınızın ortaya çıkan tehditlere karşı sürekli olarak korunmasını sağlıyoruz.

Gümrük Korumasının Takibi

Titizlikle çalışan ekibimiz, ilgili makamlarla iş birliği içerisinde gümrük faaliyetlerini sürekli takip etmektedir. Sahte veya hak ihlalinde bulunan ürünleri tespit etmek için gelen gönderileri dikkatle izliyoruz. Bu gerçek zamanlı izleme, gerektiğinde hızlı aksiyon almamıza olanak tanıyarak bu ürünlerin pazara girmesini engeller ve markanızın itibarını korur.

Fikri Mülkiyet Hakkı Sahiplerine Danışmanlık

Gümrükte sahte veya ihlal niteliğindeki mallardan şüphelenilmesi durumunda, uzman danışmanlarımız rehberlik ve destek sağlamak üzere devreye girer. Fikri mülkiyet hakkı sahiplerine, sahtecilikle mücadelede en etkili ve yasal açıdan sağlam önlemleri almalarında yardımcı oluyoruz. Yasal işlemlerin başlatılması, gümrük yetkilileriyle koordinasyon sağlanması veya stratejik tedbirlerin uygulanması olsun, danışmanlığımızı özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde uyarlıyoruz.

bottom of page