top of page

Üyelikler

inta_logo_0.jpg

INTA

Tüketici güvenini, ekonomik büyümeyi ve yeniliği teşvik etmek için ticari markaları ve tamamlayıcı fikri mülkiyeti (IP) desteklemeye adanmış ve markalar aracılığıyla daha iyi bir toplum oluşturmaya kendini adamış marka sahipleri ve profesyonellerden oluşan küresel bir dernek.

XB1227-2.jpg

AIPPI

AIPPI (Association Internationale pour la Protection de la Propriété Intellectuelle) olarak bilinen Uluslararası Fikri Mülkiyetin Korunması Derneği, fikri mülkiyetin korunmasına yönelik yasaların geliştirilmesi ve iyileştirilmesine adanmış, dünyanın önde gelen kar amacı gütmeyen kuruluşudur. Merkezi İsviçre'de bulunan, dünya çapında 131'den fazla ülkeden yaklaşık 8000 üyesi bulunan, siyasi açıdan tarafsız, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

ECTAlogowithslogan2289-2.jpg

ECTA

ECTA, AB'nin tüm Üye Devletlerinden ve ötesinden gelen 1500'den fazla üyesiyle, Avrupa Birliği içindeki ticari markalar, tasarımlar, telif hakları ve diğer fikri mülkiyet hakları alanlarında fikri mülkiyet hukuku topluluğunun bilgi ve profesyonelliğini desteklemektedir. 1980 yılında kurulan ECTA, üyelerinin bilgi ve profesyonelliğini geliştirme konusunda 40 yıllık bir deneyime sahiptir. Uzun bir süre 'Avrupa Toplulukları Ticari Marka Birliği' olarak bilinen ECTA, 1996 yılında Avrupa Birliği'nin Topluluk ticari marka sisteminin uygulamaya konmasında yer alan başlıca sivil toplum kuruluşuydu ve bu sistemin iyileştirilmesi ve iyileştirilmesinde aktif olarak yer almaya devam etti. son derece başarılı üniter ticari marka sistemi.

 

Bu, birçoğu Avrupa'da fikri mülkiyet alanlarının teşvik edilmesi, olumlu yönde etkilenmesi ve önemli değişikliklerin meydana getirilmesinde aktif olarak yer alan ECTA üyeleri için faydalı olmuştur.

bottom of page